Az egyedül utazva nőként sok kihívást rejt, és a biztonság mindig kiemelt szempont. Számos országot veszélyesnek bélyegeznek meg, és gyakran kapunk figyelmeztetéseket, hogy bizonyos helyeket jobb elkerülni. De vajon ezek a félelmek tényleges tapasztalatokra épülnek, vagy inkább előítéletekből fakadnak?

Biztonságos úti cél nőként, egyedül
Meglepő dolgokat mondott egy influencer
Sabina Trojanova, egy tartalomkészítő saját élményei alapján értékelte azokat az országokat, amelyekről azt mondták neki, hogy nem biztonságosak, ha egyedül akar menni. Értékeléseiben a szubjektív élményeit és az adott országokra vonatkozó biztonsági statisztikákat is figyelembe vette.
India – 7/10
India gyakran kerül a figyelem középpontjába a nők elleni erőszak magas aránya miatt. Sabina ennek ellenére pozitív tapasztalatokat szerzett, és különösen ajánlja Kerala államot, amely nyugodtabb és barátságosabb környezetet biztosít az ország felfedezéséhez.

Guatemala – 8/10
Guatemala lenyűgöző természeti szépségeiről ismert, és Sabina külön kiemelte a Volcan de Fuego megmászását, amely fizikailag kihívást jelent, de a panorámás kilátás minden erőfeszítést megér. Biztonsági szempontból a vidéki területeken és a nagyvárosokban egyaránt érdemes elővigyázatosnak lenni, valamint szervezett túrákat választani.

Kirgizisztán – 7/10
Ez az ország azoknak ideális, akik valóban szeretnék elhagyni a turisták által kitaposott ösvényeket. Sabina egy háromnapos lovastúrát tett a Song-Kul tóhoz, amely életre szóló élményt jelentett számára.

Mexikó – 8/10
Mexikó sokkal többet kínál, mint a turisták által elözönlött Yucatán-félsziget. Sabina arra bátorítja az utazókat, hogy keressenek kevésbé ismert helyeket, hogy felfedezhessék az ország valódi szépségeit. A közbiztonsági helyzet városonként eltérő, így érdemes elkerülni bizonyos zónákat és éjszaka csak megbízható közlekedési módokat használni.

Albánia – 9/10
Albánia igazi kincs az európai kalandvágyók számára. A történelem szerelmeseinek Gjirokastër és Berat városait ajánlja, amelyek az UNESCO világörökség részét képezik. Az ország biztonságosnak mondható, bár a közlekedési viszonyok és az utak állapota miatt érdemes óvatosnak lenni.

A biztonság szubjektív – Mit tanácsol az utazó?
Sabina hangsúlyozza, hogy a biztonságérzet szubjektív, és bár a statisztikák fontosak, az egyéni tapasztalatok is mérvadók. Szerinte nincs olyan ország, amely tökéletesen biztonságos lenne, hiszen a világ minden pontján adódhatnak veszélyek. A legfontosabb, hogy az utazók tájékozottak legyenek, kövessék a helyi biztonsági előírásokat, és ne engedjék, hogy a félelem visszatartsa őket az utazástól.
Ha valaki még csak most kezdi a magányos utazásokat, érdemes könnyebben bejárható, kisebb kulturális és nyelvi akadályokkal rendelkező helyeket választani. Például Thaiföld ideális választás lehet, mivel népszerű az egyedül utazó körében.
Nőknek sem kell félni az egyedül utazástól
Sabina szerint a legfontosabb üzenet az, hogy a világ felfedezése - egyedül - nem csupán a férfiak kiváltsága. Bár minden utazás rejt magában kockázatokat, ezek a mindennapi életben is jelen vannak – akár otthon, akár a világ másik felén. A megfelelő előkészületekkel, tájékozódással és egy kis bátorsággal az egyedül utazó nők is biztonságban és magabiztosan fedezhetik fel a világot.
@girlvsglobe solo female traveler or otherwise, what are your ratings? ✈️ these are based on my personal travel experiences and not universal - l'd particularly love to hear from women of colour to learn how safe they felt in these countries! #solofemaletraveler#travelsafe#travelgirl♬ Messy - Lola Young